- Ambasador Akcji   - Ambasador Akcji
Ambasador akcji

Marcin Lewandowski

Marcin Przemysław Lewandowski (ur. 13 czerwca 1987 w Szczecinie) – polski lekkoatleta specjalizujący się w biegach średnich. Żołnierz SZ RP.

Złoty medalista mistrzostw Europy w Barcelonie (2010). Halowy wicemistrz Europy z Paryża (2011), W tym samym roku wywalczył złoty medal na światowych igrzyskach wojskowych rozgrywanych w Rio de Janeiro. Srebrny medalista IAAF World Relays w sztafecie 4 × 800 metrów (2014). Halowy mistrz Europy z Pragi (2015) w biegu na dystansie 800 metrów. Wicemistrz Europy z Amsterdamu z 2016. W 2017 roku wywalczył halowe mistrzostwo Europy w biegu na 1500 metrów oraz w IAAF World Relays, wywalczył brązowy medal w biegu rozstawnym 4 × 800 metrów. Na HMŚ 2018 w Birmingham wywalczył srebrny medal w biegu na 1500 m.

Jedenastokrotny medalista mistrzostw Polski seniorów ma w dorobku cztery złota w biegu na 1500 m, srebro na tym dystansie oraz dwa złota i trzy srebra w biegu na 800 m, a także srebro w biegu przełajowym. Medalista halowych mistrzostw Polski.

Marcin Lewandowski  - Ambasador Akcji :: Gramy Fair
Imię i nazwisko:
Marcin Lewandowski
Dyscyplina sportowa:
Lekkoatletyka

Marcin Lewandowski na temat kampanii

Sport już w starożytności niósł ze sobą przesłanie formuły fair play. Łagodził waśnie i konflikty na czas Igrzysk Olimpijskich, gdzie honor i uczciwość były moralnym fundamentem każdego zawodnika. Dziś sportowcy coraz częściej łamią te zasady okradając z marzeń tych, dla których te wartości są ponadczasowe. Zawsze będę stał po właściwej stronie, aby przywrócić dawny blask idei sportowej rywalizacji.
Dlatego zostałem ambasadorem kampanii antydopingowej. GRAM FAIR i Mówię #NIEdladopingu.

Dołącz do akcji
Marcin Lewandowski
Znajdź nas na:
https://niedladopingu.pl/wp-content/themes/niedladopingu